יום רביעי , 11 דצמבר 2019
בית | כללי | בית המשפט פסל את השיפוץ בברנבאו: מכה או סתם עיכוב?

בית המשפט פסל את השיפוץ בברנבאו: מכה או סתם עיכוב?

התכניות לשדרוג האיצטדיון של ריאל מדריד נתקעו בעקבות החלטה שלא לאשרן. הנשיא עדיין מתעקש ויש גם חלופה

בית המשפט במדריד הפך את ההחלטות המוקדמות ופסל את תכניות השיפוץ הנרחב של האיצטדיון על שם סנטיאגו ברנבאו, ביתה של ריאל מדריד. הנהלת הבלאנקוס כבר הגיעה להסכם חסות בסך כ-500 מיליון יורו כדי לממן את המהלך, כעת יצטרכו שם לערוך שינויים.

האם מדובר במכה קטלנית לתכניות של הנשיא פלורנטינו פרס או סתם במהמורה חולפת? הדעות במדריד חלוקות וכל אחד מכלי התקשורת הספורטיביים המרכזיים בבירת ספרד, "מארקה" ו"אס", לקח צד בנושא והחל להמעיט מחשיבות האירוע או לנגח באמצעותו את ההנהלה הנוכחית.

בית המשפט העליון במדריד פסל למעשה את ההסכם שהושג ב-15 בנובמבר 2012, במסגרתו אישרה מועצת השלטון הקהילתי של מדריד את שיפוץ האיצטדיון הנרחב. תכניות הבניה כוללות תוספת משמעותית של מושבים לברנבאו, כיסוי חיצוני, גג חדיש מעל היציעים וכן מתחם קניות ומלון הצמודים לביתה של אלופת אירופה.

"בעקבות ההחלטה, ריאל מדריד תעבוד בשיתוף עם מועצת העיר וקהילת מדריד במטרה להתייחס לכל מה שדורש תשומת לב כדי להפוך את פרויקט סנטיאגו ברנבאו לאפשרי", נכתב בהצהרה הרשמית ששחררה הנהלת ריאל מדריד המאוכזבת.

איצטדיון סנטיאגו ברנבאו. יקבל כינוי חדש? (צילום: ספורטור)
איצטדיון סנטיאגו ברנבאו. יקבל כינוי חדש? (צילום: ספורטור)

התכנית המקורית הייתה להתחיל בעבודות כבר במהלך 2015 ולסיים את הפרויקט כולו ב-2017, אולם כעת לוח הזמנים כולו עלול להשתנות. אחת הסיבות להחלטה החדשה של בית המשפט היא שקיים חשד להתערבות לא תקינה מטעם הממשל המקומי, שהסכים גם לבצע חילופי שטחים בין סביבות האיצטדיון לנכס אחר שבבעלות ריאל מדריד.

ראשת השלטון המקומי, שסייעה לאשר את התכניות המקוריות, כבר הבהירה השבוע שלא תנסה לפתור את התסבוכת במהלך הקדנציה הנוכחית שלה, שתסתיים בקיץ הקרוב. כמו אצלנו, גם בספרד הביטוי "אחרי הבחירות" נפוץ למדי.

נשיא ריאל מדריד פלורנטינו פרס, איש עסקים אמיד שמחזיקה בעצמו חברת בניה בין-לאומית, מתעקש שמדובר רק בעניינים טכניים פעוטים וכי תכניות מתוקנות יוגשו בהתאם כדי להמשיך במיזם. במקביל עלתה הצעה חדשה ומעניינת לפתרון.

"האגודה לשימור ערכי המדרידיסמו" (AVM), מעין קבוצת שומרי מסורת של ריאל מדריד, פנתה לפלורנטינו פרס והציעה לו להניח לברנבאו ופשוט לבנות איצטדיון חדש במתחם תחנת הרכבת צ'מארטין, מרחק קילומטרים ספורים מצפון למגרש הנוכחי. כך, הם מקווים, תימנע האפשרות שביתם של הבלאנקוס יקבל את השם אבו דאבי או חברת נפט כלשהי ובכך יסירו את הסיכון שנכסי המועדון יילקחו מידי חבריו.

המיקום החדש, אותו מציעה האגודה, כולל אפשרויות גישה נוחות משדה התעופה או מכל מקום בעיר באמצעות רכבת וכן יאפשר לבנות איצטדיון חדיש בלי הצורך להסתמך על תשתיות ישנות הקיימות במבנה הנוכחי. פלורנטינו פרס, כצפוי, לא ממש מתלהב. ניחוש שלנו, לאחר שינויים קלים והתחייבות מפורשת יותר לשדרוג השטח העירוני מסביב, התכניות המקוריות יאושרו.

ספורטור גם בפייסבוק

עוד באותו נושא...

ליגה ספרדית: לוח משחקים מלא

ליגה ספרדית: לוח המשחקים המלא לעונת 2019/2020

לוח משחקי ליגה ספרדית 2019/20 מזמן דאבל קלאסיקו לוהט ושלל מפגשים מלהיבים. אז מתי לקפוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים