יום חמישי , 25 פברואר 2021
בית | גמר גביע המלך | בספרד מאיימים לבטל את גמר גביע המלך
קאמפ נואו, תבדקו את המרחק ממנו למלון (צילום: JonathanVitela_flickr_cc)
קאמפ נואו, תבדקו את המרחק ממנו למלון (צילום: JonathanVitela_flickr_cc)

בספרד מאיימים לבטל את גמר גביע המלך

התאחדות הכדורגל בספרד מאיימת בהשבתת גמר גביע המלך ומחזורי הסיום בליגה כתוצאה מסכסוך כספי מול השלטון

מחלוקת קשה בין התאחדות הכדורגל הספרדית לשלטון הארצי מאיימת להשבית את גמר גביע המלך שייערך בקאמפ נואו ב-30.5. ההתאחדות הכריזה ב-6.5 שהחל מה-16 במאי היא משביתה מיידית את הליגה הספרדית ואת כל המשחקים במדינה וזאת לאור חוסר שביעות רצון מובהק ממעורבות הממשל הלאומי, משרד האוצר ומועצת הספורט הלאומית בחלוקת הכספים הנכנסים מזכויות שידור המשחקים. בשבוע שעבר אושר הסכם לפיו ההתאחדות הספרדית תקבל רק כארבעה וחצי אחוזים מההכנסות, דבר שעורר את חמת אפם של ראשי ההתאחדות.

תישארו מעודכנים: כל החדשות לקראת גמר גביע המלך

בשלב זה מדובר באיום בהשבתה מטרה לחזור לשולחן הדיונים ועדיין לא בהשבתה רשמית (זו תחל אם וכאשר ב-16 במאי), אך עדיין תיירים ישראלים שמעוניינים להגיע לגמר גביע המלך בקאמפ נואו או למשחקי ההכרעה בליגה יצטרכו להשאיר את התוכניות על אש קטנה לפחות עד ה-16.5.2015 ולראות כיצד מתפתחים העניינים בגזרה הזו.

בהודעה רשמית של ה-RFEF (ההתאחדות הספרדית) נכתב: "ההחלטה נוצרה בגלל היחס המזלזל של ממשלת ספרד כלפי ההתאחדות, בעיקר מצד משרד האוצר והכישלון שלו לתת מענה לשאלות שהתעוררו כתוצאה מהחקיקה החדשה. בעקבות ההתעלמות מדרישותינו, החלטנו להשבית את הליגה ויתר המשחקים במדינה, שנוגעים ל-600 אלף שחקנים, 30,000 משחקים וגם 15,000 מועדוני חובבים".

לאור האמור לעיל, בספרד גם חוששים כי המעורבות של השלטון עלול לעורר את חמת הזעם של פיפ"א. הנשיא ספ בלאטר הזהיר שוב ושוב מפני מעורבות של מוסדות פוליטיים בנעשה במוסדות הכדורגל. במדינה יודעים שאם פיפ"א תיכנס לעובי הקורה, זה בהחלט עלול לעורר בעיות קשות לייצוג הספרדי בכדורגל העולמי. בשלב זה קיום שני המחזורים האחרונים בליגה וגמר גביע המלך במועדם עדיין לא ברור.

גמר גביע המלך 2015:
המשחק: ברצלונה – אתלטיק בילבאו
תאריך: 30.05.2015
שעה: 21:30 (שעון ספרד)
איצטדיון: קאמפ נואו
כתובת: רחוב אריסטידס מאיול 12 (Calle Arístides Mallol)
הכרטיס הזול ביותר בספרד: 40 יורו

הירשמו לעדכונים ומבצעים

טופס פניה

עוד באותו נושא...

ליגה ספרדית: לוח משחקים מלא

ליגה ספרדית: לוח המשחקים המלא לעונת 2019/2020

לוח משחקי ליגה ספרדית 2019/20 מזמן דאבל קלאסיקו לוהט ושלל מפגשים מלהיבים. אז מתי לקפוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים