יום שלישי , 12 נובמבר 2019
בית | ארה"ב | לברון הכפיל את ערך קליבלנד
אז כמה עולים כרטיסים למשחקי NBA? (צילום: Keith Allison_flickr_cc)
אז כמה עולים כרטיסים למשחקי NBA? (צילום: Keith Allison_flickr_cc)

לברון הכפיל את ערך קליבלנד

חזרת הכוכב לאוהיו הקפיצה את ערך הזיכיון ליותר ממיליארד דולרים. גם יתר הקבוצה של בלאט תעזור?

אחרי ארבע שנים בהן לא הגיעה לפלייאוף, קליבלנד שוב מדברת חזק. לפחות על הנייר. על פי ניתוח שנערך בקרן ההון-סיכון Christie & Associates LLC, חזרתו של לברון ג'יימס הכפילה את שווי השוק של הזיכיון ואיתו שווים הקאבס למעלה ממיליארד דולרים.

"המותג עצמו, בנוסף על ההכנסות שהקבוצה מסוגלת לייצר כעת, הרבה יותר חזק יחד עם לברון ג'יימס", הסביר פיטר שוורץ, אחד המנהלים בקרן, לסוכנות הידיעות "בלומברג" . "ערך הזיכיון כעת מגיע לרף האסטרונומי של מיליארד דולרים".

הצטרפותו של לברון ג'יימס, הכוכב הגדול ביותר כיום בענף הכדורסל ו-4 פעמים MVP של הליגה הטובה בעולם, צפויה להקפיץ את ההכנסות של קליבלנד קבאלירס בכל תחום אפשרי – שידורים, פרסום, מכירת מוצרים, שיווק כרטיסים ועוד.

יש לזכור שקליבלנד ביצעה לאחרונה עוד כמה מהלכים כדי להיחלץ מהשפל אליו נקלעה. אחרי שהחליפה שלושה מאמנים ב-3 שנים, החליטו באוהיו למנות לתפקיד את הישראלי דייויד בלאט, הראשון שמגיע מאירופה הישר למשרת מאמן ראשי ב-NBA. כמו כן, הקאבס בחרו את אנדרו וויגינס במקום הראשון בדראפט והאריכו את ההתקשרות עם הרכז הצעיר קיירי אירווינג, הכוכב של הקבוצה בשנים האחרונות.

קליבלנד הייתה בתחתית דירוג ההכנסות עד שבחרה בלברון ג'יימס בדראפט 2003. איתו, היא התברגה לטופ 10 בליגה וצפויה לעשות זאת שוב. "עבור שוק בינוני-גדול, ההכנסות שלהם היו גדולות מהמצופה", צ'אד אסטיס, לשעבר איש שיווק בקאבס. "הם יגיעו לנקודה שהכל נמכר ואז מעלים מחירים. הכל טוב יותר אם גם מצליחים ליצור המשכיות בעזרת זכיה באליפות".

לברון ובלאט: כמה יעלה לראות אותם יחד? הכל כאן

צילום: Keith Allison_flickr_cc

עוד באותו נושא...

הדרך לברנבאו מתחילה עם הזמנת מלונות במדריד (צילום: ספורטור)

מכירה פומבית: סיור בברנבאו

המאני טיים הגיע וגם אתם יכולים לערוך סיור בברנבאו. חדר ההלבשה, יציע הכבוד והספסל מחכים. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים