יום שלישי , 11 דצמבר 2018
בית | הכי שווה | ליגת האומות 2018/19: המפעל המלהיב החדש של אופ"א
הדרך ליורו 2020 מתחילה עם ליגת האומות של אופ"א (צילום: ויקימדיה קומונס, CC)
הדרך ליורו 2020 מתחילה עם ליגת האומות של אופ"א (צילום: ויקימדיה קומונס, CC)

ליגת האומות 2018/19: המפעל המלהיב החדש של אופ"א

ליגת האומות, נעים להכיר. אופ"א משיקה החל מעונת 2018/19 מפעל נבחרות מיוחד, שנקרא Nations League. מטרתו להחליף את משחקי הידידות בסדרת משחקים תחרותיים בין הנבחרות, כאשר הן חולקו לפי דרגים שונים. הפרס לאלופה של כל דרג? כרטיס נחשק ליורו 2020. התוצאה? כל משחק בכל דרג הולך להיות מרתק ומעניין.

איך זה עובד?

כל הנבחרות החברות באופ"א חולקו לארבעה דרגים ובכל דרג הוגרלו לארבעה בתים. המנצחת מכל בית תעלה לפיינל פור ותיאבק על כרטיס אחד ליורו. בנוסף, מנצחות הבתים של דרג 2-4 יעלו דרג אחד. בעוד האחרונות בכל בית בדרגים 1-3 ינשרו דרג אחד.

דרג א' – נבחרות ולוח משחקים

דרג א' הוא הנוצץ ביותר, שמאפשר לחובבי הכדורגל לנסוע ולצפות במשחקים ברמה הגבוהה ביותר. בדרג זה שובצו כמובן אלופת העולם הטרייה צרפת, אלופת אירופה המכהנת פורטוגל. כאמור, אחת מהנבחרות הללו תעפיל כבר ביוני 2019, לאחר הפיינל פור, ליורו. ארבע נבחרות ינשרו לדרג ב'. אלה הבתים שהוגרלו לעונת 2018-2019:

בית 1: גרמניה, צרפת, הולנד
בית 2: בלגיה, שווייץ, איסלנד
בית 3: פורטוגל, איטליה, פולין
בית 4: ספרד, אנגליה, קרואטיה

ליגת האומות – לוח המשחקים

בית 1
06.09.2018, גרמניה – צרפת (אליאנץ ארנה, מינכן)
09.09.2018, צרפת – הולנד (סטאד דה פראנס, פריז)
13.10.2018, הולנד – גרמניה (יוהאן קרויף ארנה, אמסטרדם)
16.10.2018, צרפת – גרמניה (סטאד דה פראנס, פריז)
16.11.2018, הולנד – צרפת (דה קויפ, רוטרדם)
19.11.2018, גרמניה – הולנד (פלטינס ארנה, גלזנקירשן)

בית 2
08.09.2018, שווייץ – איסלנד (סנט גאלן)
11.09.2018, איסלנד – בלגיה (רייקאוויק)
12.10.2018, בלגיה – שווייץ (בריסל)
15.10.2018, איסלנד – שווייץ (רייקאוויק)
15.11.2018, בלגיה – איסלנד (בריסל)
18.11.2018, שווייץ – בלגיה (לוצרן)

בית 3
07.09.2018, איטליה – פולין (בולוניה)
10.09.2018, פורטוגל – איטליה (ליסבון)
11.10.2018, פולין – פורטוגל (חורז'וב)
14.10.2018, פולין – איטליה (חורז'וב)
17.11.2018, איטליה – פורטוגל (מילאנו)
20.11.2018, פורטוגל – פולין

בית 4
08.09.2018, אנגליה – ספרד (לונדון)
11.09.2018, ספרד – קרואטיה (אלצ'ה)
12.10.2018, קרואטיה – אנגליה (רייקה)
15.10.2018, ספרד – אנגליה (סביליה)
15.11.2018, קרואטיה – ספרד (זאגרב)
18.11.2018, אנגליה – קרואטיה (לונדון)
חצאי הגמר ייערכו ב-5-6 ביוני 2019. הגמר ייערך ב-9 ביוני 2019.

ליגת האומות – יתר הבתים בדרגים השונים

דרג 2

בית 1: סלובקיה, אוקראינה, צ'כיה
בית 2: רוסיה, שבדיה, טורקיה
בית 3: אוסטריה, בוסניה, צפון אירלנד
בית 4: וויילס, אירלנד, דנמרק

דרג 3

בית 1: סקוטלנד, אלבניה, ישראל
בית 2: הונגריה, יוון, פינלנד, אסטוניה
בית 3: סלובניה, נורבגיה, בולגריה, קפריסין
בית 4: רומניה, סרביה, מונטנגרו, ליטא

דרג 4

בית 1: גיאורגיה, לטביה, קזחסטן, אנדורה
בית 2: בלארוס, לוקסמבורג, מולדובה, סן מרינו
בית 3: אזרבייג'אן, איי פארו, מלטה, קוסובו
בית 4: מקדוניה, ארמניה, ליכטנשטיין, גיברלטר

לוח משחקי ישראל בליגת האומות:

07.09.2018, אלבניה – ישראל (אלבסאן)
11.10.2018, ישראל – סקוטלנד (סמי עופר, חיפה)
14.10.2018, ישראל – אלבניה (טרנר, באר שבע)
20.11.2018, סקוטלנד – ישראל (גלאזגו)

מחפשים כרטיסים למשחקי ליגת האומות? מוזמנים להיכנס לאתר לייב טיקטס, לבחור את המשחק הרצוי ולרכוש כרטיסים מאחד הספקים האמינים בארץ.

עוד באותו נושא...

חבילות ספורט לחג המולד באנגליה (צילום: wonker-flickr_cc)

חבילות ספורט לחג המולד באנגליה: מה כדאי לראות?

משחקי חג המולד באנגליה מציעים שלל אפשרויות וגם אנחנו כבר נכנסים לאווירה. חורף חם בפרמייר-ליג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים