יום שבת , 4 אפריל 2020
בית | כללי | לקחי המונדיאל: כרטיסים לריו 2016 יסובסדו
לפחות שתהיה מראית עין של אינטגרציה. ריו 2016 (צילום: wikipedia commons)
לפחות שתהיה מראית עין של אינטגרציה. ריו 2016 (צילום: wikipedia commons)

לקחי המונדיאל: כרטיסים לריו 2016 יסובסדו

אחת הטענות הבולטות שעלו כלפי המונדיאל האחרון בברזיל וכלפי הוועדה המארגנת הייתה לכך שהתפאורה ביציעים הבליטה את אי השוויון והפערים הסוציו-אקונומיים בארץ הסמבה. מרבית הצופים ביציעים היו אנשים ממעמד בינוני-גבוה, בעוד לאזרחים ממעמד נמוך (בעיקר בעלי גוון עור כהה) לא הייתה גישה למשחקים. גם נשיא פיפ"א ספ בלאטר העיר על כך לוועדה המארגנת בברזיל ודרש ממארגני המונדיאל הבא ברוסיה בעוד 4 שנים להימנע מתופעה דומה של היעדר ייצוגיות ביציעים.

מי שלקח על עצמו להפיק לקחים מהבעיה לקראת העתיד הוא אדוארדו פאאס, ראש עיריית ריו דה ז'ניירו, שתארח את המשחקים האולימפיים בעוד כשנתיים. "אנחנו ננסה לפעול בצורה יותר דמוקרטית ומייצגת", אמר פאאס, "אנחנו נפעל לסבסד חלק מסוים מהכרטיסים שיימכרו לציבור המקומי". יש לציין כי בשלב זה עדיין לא נקבעו מחירי הכרטיסים הרשמיים לתחרויות במשחקים האולימפיים בריו.

מסקרים שנערכו בברזיל במהלך המונדיאל, עולה כי 67% מהאוהדים הברזילאים במשחק בין הסלסאו לצ'ילה בשמינית הגמר היו לבנים. 90% מהאוהדים הברזילאים במשחק הגדירו את עצמם ככאלה שמשתייכים לשני המעמדות העליונים בברזיל, המייצגים 15% בלבד מסך התושבים במדינה הגדולה ביותר בדרום אמריקה.

ומה יהיה שם? לוגו המשחקים האולימפיים
ומה יהיה שם? לוגו המשחקים האולימפיים

בברזיל טענו כי אחת המטרות של גביע העולם הייתה לייצר אינטגרציה מסוימת באוכלוסייה, אך החריגה בהוצאות של המדינה בהכנות למונדיאל הובילה לייקור חלק מהכרטיסים. "יש פערים כלכליים וחברתיים בין ציבור השחורים לציבור הלבנים בברזיל, מחירי הכרטיסים למשחקים רק מנציחים את הבעיה הזו", אמר שר הספורט המקומי טוניניו נסימנטו עוד לפני פתיחת הטורניר.

עשו לנו לייק בפייסבוק

עוד באותו נושא...

הדרך לברנבאו מתחילה עם הזמנת מלונות במדריד (צילום: ספורטור)

מכירה פומבית: סיור בברנבאו

המאני טיים הגיע וגם אתם יכולים לערוך סיור בברנבאו. חדר ההלבשה, יציע הכבוד והספסל מחכים. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים