יום רביעי , 13 נובמבר 2019
בית | מתפנקים | ניימאר קנה מטוס פרטי בשווי 9 מיליון יורו, לאן הוא יביא אותו?
גם לניימאר יש כזה. מטוס פרטי (צילום: wikimedia commons)
גם לניימאר יש כזה. מטוס פרטי (צילום: wikimedia commons)

ניימאר קנה מטוס פרטי בשווי 9 מיליון יורו, לאן הוא יביא אותו?

הכוכב הצעיר של ברצלונה ונבחרת ברזיל הפך כבר מזמן לסופרסטאר עולמי. עכשיו יש לו גם מטוס פרטי מהחלומות

ניימאר הוא מותג. סיפור הצלחה מסחרר בגיל צעיר, מה שמתבטא גם בכסף הגדול שסובב אותו. רק תראו את הצעצוע החדש שרכש לעצמו. הכוכב הצעיר של ברצלונה ונבחרת ברזיל קנה מטוס פרטי בשווי 9.1 מיליון יורו, לא רע עבור מישהו שכל הוצאות הנסיעה שלו מכוסות אפילו בלי לגעת במיליונים שהוא מרוויח מדי חודש.

עשו לנו לייק

מטוס פרטי הוא חלומם של בעלי ממון רבים, עכשיו גם לניימאר יש אחד כזה. מדובר בכלי טיס המיועד למנהלים מדגם Cessna 680 המסוגל לשאת 12 נוסעים. מהירות השיוט המירבית עומדת על 890 קילומטרים לשעה והמטוס בעל טווח מירבי של 3,190 מיילים.

מטוס פרטי, אבל לא בהכרח נקי

מי שבעצם קנה מטוס פרטי זו חברת "ניימאר ספורט ושיווק" שבשליטת ניימאר האב, מי שתפר את עסקת ההעברה המפוקפקת של הכוכב הצעיר מסנטוס לברצלונה. אותו הסכם הוביל להתפטרותו של נשיא המועדון הקודם סנדרו רוסיי, זאת לאחר שהתגלה כי סכום הרכישה המוצהר לרשויות המס בספרד היה נמוך בהרבה מכמות המזומנים שבאמת עברו מיד ליד.

ניימאר, מכוון למעלה (צילום: Sebástian Freire_flickr_cc)
ניימאר, מכוון למעלה (צילום: Sebástian Freire_flickr_cc)

רשות המסים בברזיל דורשת מניימאר 63.6 מיליון ריאל (כ-16 מיליון דולר) עבור הכנסות שלא הוצהרו בשנים 2011 ו-2013, חלקן נוגעות לעסקת העברתו לברצלונה. בין הנכסים שצוינו וחייבים במס אפשר למצוא גם מסוק בשווי 3.8 מיליון דולרים, יאכטה ומטוס נוסף.

על פי מסמכים שהודלפו לרשת על ידי אתר "פוטבול ליקס", חוזהו של ניימאר עם הגעתו לברצלונה כלל שכר בסיס בסך 5 מיליון יורו "בלבד", סכום נמוך משמעותית לעומת כוכבים במעמד דומה. בנוסף, הוא קיבל מענק חתימה בסך 8.5 מיליון יורו, לצד סעיפים הכוללים בונוסים ואחוזים ניכרים ברווחים מפרסום וחסויות (45.9 מיליון יורו לתקופת החוזה – עד קיץ 2018) וסעיף שחרור בסך 190 מיליון יורו.

לאחרונה אף פורסם שההסכם כולל סעיף הקבוע שהתשלומים מצד ברצלונה יצמחו משמעותית, מה שעשוי להוביל למכירתו של ניימאר בשל ההוצאות הכבדות. פאריס סן ז'רמן ומנצ'סטר יונייטד כבר הביעו עניין רב בהחתמתו. הוא יעבור לאחת מהן על גבי מטוס פרטי?

עוד באותו נושא...

פיינל פור יורוליג, הכי לוהט בכדורסל האירופאי

כרטיסים לפיינל פור 2020: אירוע השיא של עונת היורוליג בגרמניה

הדרך ארוכה ומכבי תל אביב פתחה עם קריצות לצמרת. הפעם גם אתם יכולים לקחת חלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים