יום שבת , 28 נובמבר 2020
בית | ברצלונה | נשיא ברצלונה: הציעו לנו 200 מיליון יורו לשינוי שם האיצטדיון
קאמפ נואו. סיור שווה במיוחד (צילום: Tibor Kovacs_flickr_cc)
קאמפ נואו. סיור שווה במיוחד (צילום: Tibor Kovacs_flickr_cc)

נשיא ברצלונה: הציעו לנו 200 מיליון יורו לשינוי שם האיצטדיון

מועדון הפאר מכניס 1.2% מהכנסות עיר הבירה של חבל קטלוניה. ברטומאו: "רוצים לכבוש את העולם דרך הכדורגל"

נשיא ברצלונה ג'וספ מריה ברטומאו יעמוד לבחירה מחודשת ועלול לאבד את כסאו, אבל בינתיים עסקים כרגיל. "כבר כיום יש חברות שהציעו לנו 200 מיליון יורו כדי להעניק שם מסחרי לקאמפ נואו לתקופה של 15-20 שנה", סיפר בכיר המנהלים של המועדון, ששוקל ללכת בדרכם של מועדונים גדולים אחרים.

גמר גביע המלך 2015: כל מה שצריך לדעת

"יש עוד דרך ארוכה, פרויקט שדרוג 'אספאי בארסה' (מתחם המועדון) הוא מיזם שאפתני שישפר את השכונה, את העיר ואת המדינה", המשיך נשיא ברצלונה. "הפרויקט יהפוך את ברצלונה לעיר אטרקטיבית יותר בזכות החידוש וזה יעשה מאיתנו מכתיבי דרך. זהו צעד קדימה שנדרש עבור העתיד, המתחם יהיה הגאווה של בארסה ושל קטלוניה".

כן, גם הוא מייצר הכנסות לברצלונה (צילום: enric_lamarca_rizo_flickr_cc)
כן, גם הוא מייצר הכנסות לברצלונה (צילום: enric_lamarca_rizo_flickr_cc)

"על פי 'פורבס', אנחנו המועדון עם הערך השני בגובהו בעולם", הזכיר ברטומאו, שהחליף בתפקיד נשיא ברצלונה את סנדרו רוסיי, שנאלץ להתפטר בעקבות פרשת החתמתו של ניימאר. הוא אף הזכיר כי ב-1957 נקלעה בארסה למשבר כלכלי ממושך בעקבות בניית קאמפ נואו, מצב ממנו הוא מקווה להימנע בעתיד הקרוב.

"יהיה מי שיהיה נשיא ברצלונה, הוא יבין שפרויקט המתחם משפר את העיר", הוסיף ברטומאו לגבי העתיד שלאחר הבחירות. "בארסה מרוויחה מהעיר שסביבה, אבל נראה לי שגם העיר מרוויחה הרבה בזכות המותג 'בארסה'. הקרן של המועדון מממנת הרבה פרויקטים בברצלונה ובעולם: 400 אלף ילדים מכירים את העיר בזכות בארסה. אנחנו רוצים לכבוש את העולם דרך הכדורגל".

על פי מחקר שערך משרד רואי החשבון המפורסם "דלויט", נשיא ברצלונה הנוכחי בהחלט צודק. 6 אחוזים מהתיירים שמגיעים לברצלונה עושים זאת רק בזכות קבוצת הכדורגל. על פי מחקר אחר, 15% מהתיירים נוחתים בעיר בזכות המועדון.

קאמפ נואו, יעד מועדף בקרב הישראלים (צילום: Damien McMahon_flickr_cc)
קאמפ נואו, יעד מועדף בקרב הישראלים (צילום: Damien McMahon_flickr_cc)

1.3 מיליון לינות נרשמות בעיר בזכות משחקי ברצלונה, 54% מכלל הלינות שמייצרים כנסים, קונגרסים ואירועים חברתיים אחרים. 2.2 מיליון אוהדים מתניידים מדי שנה במערכת התחבורה העירונית ו-1.5 מיליון מבקרים פוקדים את קאמפ נואו והמוזיאון של המועדון. כבר כיום מכניסה בארסה 1.2% מכלל ההכנסות בבירת קטלוניה והנתון יזנק ל-21% בשנות הבניה המחודשת של המתחם (2018-2021).

כבר כיום למעלה מ-15 אלף עובדים בברצלונה חייבים את שכרם לפעילות המועדון ובשנות השיפוץ והבניה יצטרפו 3,357 עובדים נוספים למעגל מדי שנה. לצד השקעה בסך למעלה מ-600 מיליון יורו, ההכנסה השנתית תגדל ב-158 מיליון יורו ובסיום העבודות תספק בארסה 9% מהתל"ג של בירת קטלוניה.

כרטיסים לסיור בקאמפ נואו

עוד באותו נושא...

טיול לברצלונה, המון אפשרויות לכל אחד ואחת (צילום: ספורטור)

דילים לברצלונה כולל משחק: חבילות נופש עם המון כדורגל

מחפשים חוויה שמתאימה למשפחה, חברים או אפילו טיול זוגי? דילים לברצלונה כולל משחק הם הפתרון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים