יום שני , 1 מרץ 2021
בית | כללי | סוכנויות נסיעות לא ימכרו ביטוח
טיסות לחו"ל? גם דרך טרמינל 1 בלי טרטורים (צילום: wikipedia commons)
טיסות לחו"ל? גם דרך טרמינל 1 בלי טרטורים (צילום: wikipedia commons)

סוכנויות נסיעות לא ימכרו ביטוח

המפקחת על ביטוח במשרד האוצר הורתה לאסור על מכירת ביטוח במשרדי נסיעות החל מ-1 במאי. אז מי ירוויח?

סיום החגיגה או אנחת רווחה? סוכניות הנסיעות לא יוכלו למכור ללקוחות ביטוח נסיעות לחו"ל החל מ-1 במאי, כך קבעה המפקחת על הביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר. ההחלטה בוודאי משחקת לידיהן של חברות הביטוח, אבל לא בטוח שרק לידיהן.

מי הספורטאי העשיר ביותר בעולם? לחצו כאן וגלו בעצמכם

מדובר בחלק מרפורמה שנועדה למנוע שמעורבות יתר של סוכני נסיעות וקופות חולים במכירת ביטוח תיצור מצג מטעה לפיו יש בידם מידע אודות צרכיהם הרפואיים הלקוחות. בנוסף, הטענה היא כי סוכני הנסיעות לא מחזיקים ברישיון מתאים לכך ורמת הידע שלהם במכירת מוצרי ביטוח אינה מספקת, כך נכתב באתר monitour.

סוכני הנסיעות וקופות החולים את התנגדותם למהלך מתוך חשש לאובדן הכנסות בסך מיליוני שקלים וניסו לעכב את יישום הרפורמה, שטיוטה שלה פורסמה לפני יותר משנתיים. כעת יורשו הסוכנים להמשיך ולפרסם מוצרי ביטוח בתנאי שיציינו במפורש שמכירתם תתבצע על ידי סוכנות ביטוח בלבד, הדגיש יניב לוי באתר monitour, ולהפנות לקוחות לסוכנויות הביטוח בתנאי שימסרו רק את פרטי ההתקשרות של הלקוחות ומבלי שהפרו את זכותם לפרטיות.

"אלו בשורות טובות מאוד לענף הביטוח בכלל ולסוכני הביטוח בפרט", אמר ל-monitour מנהל ביטוחים קבוצתיים ונסיעות לחו"ל בחברת מגדל, אלי הרוש. "סוף סוף אנשי המקצוע האמיתיים יטפלו בנושא החשוב והרגיש הזה. משרדי הנסיעות יוכלו להוריד מעל גבם עול גדול ולהתרכז בלתת ללקוחותיהם את הפתרון הבטוחי הטוב ביותר מבלי להיות מעורבים בו תפעולית ו/או מקצועית".

חושבים שהסוכנויות יאבדו את כל ההכנסה? ממש לא, מאחר שעתה יקשרו ישירות קשרים עם חברות הביטוח וצפויות לגזור נתח, כאמור, מבלי לדאוג לתפעול, לניירת ולהמשך הטיפול במקרה של תביעות ביטוח כאלה ואחרות.

עוד באותו נושא...

הדרך לברנבאו מתחילה עם הזמנת מלונות במדריד (צילום: ספורטור)

מכירה פומבית: סיור בברנבאו

המאני טיים הגיע וגם אתם יכולים לערוך סיור בברנבאו. חדר ההלבשה, יציע הכבוד והספסל מחכים. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים