יום שבת , 4 אפריל 2020
בית | כללי | פיתוח: שמיכה לגילוי נוסע לחוץ
הוא ישן רגוע, זה בדוק (צילום: בריטיש איירווייז)
הוא ישן רגוע, זה בדוק (צילום: בריטיש איירווייז)

פיתוח: שמיכה לגילוי נוסע לחוץ

חברת "בריטיש איירווייז" עורכת פיילוט בטיסות לטווח ארוך בו נבחן השימוש בסיבים אופטיים שקולטים תדרים מגלי המוח

הרגע בו אתם רוצים להתכסות בטיסה ופותחים את אותה שקית מהודקת תמיד הזכיר לכם את שמיכות הסקביאס בטירונות? אולי נמצא עבורכם פתרון, שגם יעזור לגלות את אתם סובלים מחרדה או סתם לחוצים מהטיסה. שימו לב לפיתוח החדש שנבחן בימים אלה.

איזה מקום תפס נתב"ג בדירוג ואיפה משלמים על מיזוג אוויר?

חברת "בריטיש איירווייז" עורכת בימים אלה פיילוט לבדיקת שמיכות חכמות חדשות. המוצר המתקדם עשוי סיבים אופטיים שקולטים תדרים מגלי המוח וכך משנות השמיכות את צבען בהתאם לרמת האושר והרוגע של הנוסע בכל רגע נתון. בשביל מה?

התדרים שנקלטים אמורים לעבור לסיבים על גבי השמיכה דרך רצועת bluetooth שמונחת על ראשו של הנוסע ואלה יקבעו את צבעי השמיכה. בצורה כזאת שמיכה בצבע כחול תסמן נוסע רגוע ווגוון ארגמני יצביע על נוסעים לחוצים, כך שצוות חברת התעופה יוכל לשים לב ולסייע.

מ"בריטיש איירווייז" נמסר כי בשלב זה מדובר בניסוי שעדיין לא מיושם על נוסעי החברה, אלא על מספר נוסעים מתנדבים בטיסות ארוכות טווח. באמצעות השמיכות החכמות, כך נכתב באתר "מוניטור", מקווים בחברה ללמוד מהם דפוסי ההתנהגות המועדפים על הנוסעים וכיצד הם מושפעים ממרכיבי הטיסה השונים – תוכן בידורי, מזון, זמני הארוחות וכו'.

לאחרונה החלה החברה הבריטית לשדר בטיסות הארוכות סרט נורווגי המתאר נסיעת רכבת במשך ארבע שעות בפורמט "slow tv", כאשר המטרה היא להרגיע את הנוסעים ולהביא לירידת מתח שתתרום לשינה רצופה ורגועה יותר. אנחנו בצוות ספורטור כבר מחכים לשמיכה שתעביר לצופה זרם קטן ומעורר בכל פעם שנעצמות לו העיניים במהלך צפיה במשחק לילי.

עוד באותו נושא...

מוקדמות ליגת האלופות, בדרך למפעל הכי יוקרתי שיש

לוח המשחקים המלא של ליגת האלופות: עונת 2019/20

ריאל מדריד זכתה בליגת האלופות בשלוש מארבע השנים האחרונות, ב-2019 הניפה ליברפול וב-2020 עשויה להיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים