יום שישי , 10 יולי 2020
בית | עסקי ספורט | קופה אמריקה 2015: עיכובים בבניה, ביקוש עצום לכרטיסים
מסי, יילך עד הסוף? (צילום: LG전자_flickr_cc)
מסי, יילך עד הסוף? (צילום: LG전자_flickr_cc)

קופה אמריקה 2015: עיכובים בבניה, ביקוש עצום לכרטיסים

שלושה חודשים לפתיחת אליפות דרום אמריקה, צ'ילה לוחצת על הדוושה כדי להספיק הכל. מה לא יהיה מוכן בזמן?

קופה אמריקה 2015, הטורניר הגדול הבא, הולך ומתקרב בצעדי ענק. פחות משלושה חודשים למשחק הפתיחה, בצ'ילה מנסים לעמוד בלוח הזמנים של ההכנות, כאשר שלושה איצטדיונים עדיין לא מוכנים. מצד שני, זה לא מפריע לקצב רכישת הכרטיסים.

על פי הפרסומים בצ'ילה, שלושה איצטדיונים עדיין בהליכי בניה. בעוד המארגנים מבטיחים כי העבודות באיצטדיון "לה פורטדה" בלה סרנה על סף השלמה, שני מתקנים נוספים סובלים מעיכובים משמעותיים. מדובר בסאוסליטו בוויניה דל מאר ובאסתר רואה בקונספסיון.

קופה אמריקה 2015, הדבר הגדול הבא (צילום מסך מתוך: ca2015.com)
קופה אמריקה 2015, הדבר הגדול הבא (צילום מסך מתוך: ca2015.com)

מומחים מטעם פיפ"א קבעו שהאיצטדיון בוויניה דל מאר לא יהיה מוכן לפתיחת קופה אמריקה 2015, אולם המארגנים בצ'ילה דחו את הטענות והבטיחו שהמתקן יוכל לארח משחקים כבר מהתחלת האליפות. בקונספסיון, לעומת זאת, הבעיות חמורות יותר.

בשל העיכוב בהכנות, נקבע כי איצטדיון אסתר רואה בקונספסיון לא יארח את המשחקים שהיו אמורים להיערך בו בשלב הבתים ואלה שהועברו ל"מונומנטל", איצטדיונה של קולו קולו. המתקן אושר לארח מפגשים החל משלב רבע הגמר בלבד.

מבין המתקנים בערים המארחות, האיצטדיונים שכבר קיבלו את האישורים לארח משחקים הם האיצטדיון הלאומי בסנטיאגו, "קאלבו ובאסקוניאן" באנטופגאסטה, "חרמאן בקר" בטאמוקו, "אל טניינטה" ברונקגואה ו"פלאז'ה אנצ'ה" של ואלפראיסו.

קופה אמריקה 2015. ארגנטינה כבר בטירוף (צילום: Wagner T Cassimiro_flickr_cc)
קופה אמריקה 2015. ארגנטינה כבר בטירוף (צילום: Wagner T Cassimiro_flickr_cc)

ויש גם צד אופטימי (מאוד) מבחינת המארגנים. אתר מכירת הכרטיסים הרשמי של קופה אמריקה 2015 מדווח על קצב מכירה גבוה. המשחק המבוקש ביותר, על פי משרד הכרטיסים Ticketbis, הוא כמובן הגמר. 56 אחוזים מהפונים ביקשו לרכוש כרטיסים למשחק ההכרעה שייערך בסנטיאגו. לחצאי הגמר ביקשו להגיע 16% מהפונים ו-12 אחוז ניסו לשריין מקום במשחקי רבע הגמר.

מרבית הפניות למשרדי הכרטיסים לקראת הקופה אמריקה נעשו על ידי אוהדי המארחת צ'ילה והקהל של ארגנטינה, השכנה ממזרח. הארגנטינים, כך מתברר, מוציאים בממוצע כ-10 אלפים שקלים (22,000 פסו) לאדם על רכישת חבילות לטורניר.

ישראל היא אמנם מעצמת תיירות ספורט, אבל גם ארגנטינה כזו. על פי Ticketbis, מכירות הכרטיסים לאירועים בחו"ל זינקו בין 2012 ל-2013 בשיעור של יותר מ-53 אחוזים. בשנה לאחר מכן, בין 2013 ל-2014, המריאה הכמות ב-61.75%.

קופה אמריקה 2015
מארחת: צ'ילה
תאריכים: 11 ביוני עד 4 ביולי 2015
משחק הפתיחה: צ'ילה – אקוואדור (11.6, סנטיאגו)
בית 1: צ'ילה, מקסיקו, אקוואדור, בוליביה
בית 2: ארגנטינה, אורוגוואי, פראגוואי, ג'מייקה
בית 3: ברזיל, קולומביה, פרו, ונצואלה

עוד באותו נושא...

הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים? התשובה די ברורה (ספורטור)

הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים בעולם: ממש לא טרנד ישראלי

כדורגל הוא ללא ספק ענף הספורט הפופולרי מכולם, אבל גם בתוכו יש דירוג תחרותי. אז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים