יום שני , 18 ינואר 2021
בית | ספרד | ריאל וברצלונה ייפגעו? הסכם זכויות השידור הבא של ספרד
הקלאסיקו. אתם בדרך? (wikipedia commons)
הקלאסיקו. אתם בדרך? (wikipedia commons)

ריאל וברצלונה ייפגעו? הסכם זכויות השידור הבא של ספרד

חוסר השוויון זעק לשמיים, הקבוצות קרובות לחתימה על דיל חדש. איך יחולק הכסף ומתי זה בכלל ייכנס לתוקף?

ריאל וברצלונה שולטות ללא עוררין בליגה הספרדית, לא מעט בזכות מנגנון שנתן להם מקדמה רצינית בכל הנוגע למימון. אם בשנים קודמות שתי הענקיות הרוויחו ממכירת זכויות שידור יותר מתקציבה השנתי של אתלטיקו מדריד, הרי שהסכם חדש נמצא על סף חתימה.

ברצלונה הקבוצה הכי אהובה ברשת, אז במה היא הפסידה לריאל מדריד?

על פי הסיכום שמתגבש בקרב קבוצות הליגה הספרדית הבכירה, החוזה החדש ייכנס לתוקף בעונת 2016/17 ויביא איתו שדרוג רציני לרוב המועדונים בספרד, מלבד כמובן ריאל וברצלונה. המטרה היא לצמצם פערים בין האימפריות, שמובילות את הענף כשתי הקבוצות עם ההכנסות הגבוהות בעולם, לבין יתר המתחרות.

ההסכם החדש מביא איתו שינוי בחישוב חלוקת הכסף. במסגרת החוזה המתגבש, 40 אחוזים מהסכום הכולל יחולקו שווה בשווה בין כל המועדונים, 30% יינתנו על סמך נתוני צפיה בשידורי הטלוויזיה של כל קבוצה ו-30 האחוזים הנותרים יוענקו לפי מיקום הקבוצה בטבלה בעונה הקודמת.

מדובר בשינוי משמעותי לעומת המצב הקיים, במסגרתו ניהלו ריאל וברצלונה משא ומתן על הכנסותיהן מול רוכשי זכויות השידור, בעוד שיתר הקבוצות נאלצו לחיות מהפירורים. מצד שני, גם במסגרת ההסכם הקיים צפויות שתי הגדולות להמשיך להרוויח יותר מכל השאר, רק בפערים קטנים יותר.

ברצלונה תחליף מלבישה? (צילום: נייקי)
ברצלונה תחליף מלבישה? (צילום: נייקי)

מתלבשת בהתאם?
על פי דיווחים בספרד, ברצלונה עשויה לנתק מגע עם ענקית מוצרי הספורט "נייקי" בסיום החוזה הנוכחי בין הצדדים ב-2016. בקאמפ נואו היו רוצים לחתום על הסכם בעלויות גבוהות הרבה יותר, כמו זה במסגרתו תקבל מנצ'סטר יונייטד מ"אדידס" 940 מיליון יורו בעשור הקרוב, וכבר החלו לאותת על פתיחות לקראת משא ומתן עתידי.

בהתאם לכך, לפי אותם פרסומים, אדידס מקווה לחזק את אחיזתה בענף ולהשיג דריסת רגל אצל שתי הקבוצות הגדולות ביותר בספרד ולהשתלט למעשה על כל צמרת המועדונים העולמית והסכם בין הצדדים עשוי להיות מושג כבר בשנה הבאה. אחת השאיפות של אדידס היא לסגור את העסקה ולהשתמש בדמותו של ליאו מסי, פרזנטור רשמי שלה וכוכב בארסה, כדי להנחית מכה נוספת על היריבה נייקי.

פרסומת וחזרנו
ברצלונה וריאל מדריד הן שתי הקבוצות שמכניסות הכי הרבה כסף מפרסום. על פי "אירופה פרס", הבלאנקוס הובילו בעונה שעברה את הדירוג העולמי עם 518.9 מיליון יורו מפרסומות, מכירת זכויות שימוש בשם ושיווק מוצרים, בעוד שהנתון אצל בארסה עמד על 482.6 מיליון.

עוד באותו נושא...

ליגה ספרדית: לוח משחקים מלא

ליגה ספרדית: לוח המשחקים המלא לעונת 2019/2020

לוח משחקי ליגה ספרדית 2019/20 מזמן דאבל קלאסיקו לוהט ושלל מפגשים מלהיבים. אז מתי לקפוץ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים