יום שני , 1 מרץ 2021
בית | מתפנקים | שיא במספר היציאות לחו"ל
טיסות לחו"ל? גם דרך טרמינל 1 בלי טרטורים (צילום: wikipedia commons)
טיסות לחו"ל? גם דרך טרמינל 1 בלי טרטורים (צילום: wikipedia commons)

שיא במספר היציאות לחו"ל

נתוני הלמ"ס מצביעים על עליה של 9 אחוזים ביציאת ישראלים לחו"ל, 5.2 מיליון במהלך 2014. כמה מהם טסו בקיץ?

מיתון או מבצע צבאי? זה לא מה שימנע מהישראלים לטוס. על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס), במהלך 2014 נרשם שיא במספר היציאות לחו"ל מישראל – 5.2 מיליון. מדובר בעליה של 9 אחוזים לעומת השנה שקדמה לה.

הערים שחובה לבקר ב-2015: לחצו כאן

הישא החדש במספר היציאות הושג בעיקר בעקבות זינוק משמעותי במחצית הראשונה של השנה החולפת, אז נרשמה עליה בשיעור של 12 אחוזים לעומת 2013. בחצי השני של 2014 הואטה המגמה ובלמ"ס הצביעו על עליה של 6.5% לעומת השנה הקודמת, ככל הנראה בשל השפעות מבצע "צוק איתן".

מרבית היציאות לחו"ל נעשו כמובן בדרך האוויר (4.7 מיליון, עליה של 11%), כאשר בלמ"ס מציינים ש-4 אחוזים מכלל היציאות בוצעו על ידי ישראלים המתגוררים בחו"ל והגיעו לביקור מולדת. מדובר בכ-84 אלף נוסעים, מתוך סך של 2.8 מיליון ישראלים שיצאו את גבולות המדינה.

אוהדי מכבי ת"א במילאנו. גם תיירות הספורט היוצאת במגמת עליה (באדיבות הלב הצהוב, צילום: ליאת עברי)
אוהדי מכבי ת"א במילאנו. גם תיירות הספורט היוצאת במגמת עליה (באדיבות הלב הצהוב, צילום: ליאת עברי)

בעוד 1.8 מיליון מהיוצאים עשו זאת רק פעם אחת במהלך 2014, מיליון ישראלים יצאו פעמיים או יותר ויצרו קפיצה של 12 אחוזים לעומת 2013. מה שעשוי להצביע על הקשיים הכלכליים של הדור הצעיר יותר הוא הנתון הבא: הגיל הממוצע של הנוסעים היה 40.

אז מתי נרשמו מירב היציאות לחו"ל? מהדו"ח שפורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה שיותר מרבע מכלל היציאות (1.3 מיליון) נעשו בחודשי הקיץ יולי ואוגוסט, זאת בצל הלחימה ברצועת עזה ומתקפת הרקטות על איזורים נרחבים במדינת ישראל.

אז כמה מתוך היציאות לחו"ל נעשו למטרות תרבותיות יותר או פחות כמו צפיה באירועי ספורט? בשנה הקודמת עמד הנתון, על פי הערכות המומחים בתחום, על כ-60 אלף ישראלים בשנה. במהלך 2014 טסו אלפי ישראלים עם מכבי תל אביב לפיינל פור היורוליג ומעל ל-11 אלף ישראלים טסו לגביע העולם בכדורגל שנערך בברזיל, זאת בנוסף על האירועים הפופולרים השגרתיים יותר כמו משחקי ברצלונה או מפגשים במסגרת ליגת האלופות. כך שגם בתחום הזה מגמת העליה נמשכה.

ספורטור גם בפייסבוק

עוד באותו נושא...

מוקדמות ליגת האלופות, בדרך למפעל הכי יוקרתי שיש

לוח המשחקים המלא של ליגת האלופות: עונת 2019/20

ריאל מדריד זכתה בליגת האלופות בשלוש מארבע השנים האחרונות, ב-2019 הניפה ליברפול וב-2020 עשויה להיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים