יום שישי , 26 פברואר 2021
בית | כללי | תוניסיה: תותר כניסת ישראלים
החוף בג'רבה. באים לתוניסיה? (צילום: Henning Leweke_flickr_cc)
החוף בג'רבה. באים לתוניסיה? (צילום: Henning Leweke_flickr_cc)

תוניסיה: תותר כניסת ישראלים

האופוזיציה מתנגדת, גם מספר מדינות ערב אחרות, אבל ממשלת תוניסיה הודיעה באופן רשמי כי תתיר את כניסתם של בעלי דרכון ישראלי לשטח המדינה – כך פורסם באתר monitour. המבקרים מבית טוענים שהצעד יוביל לנרמול היחסים מול ישראל.

על פי הפרסום, ראש ממשלת תוניס מהדי ג'ומה אמר בכנס כלכלי שנערך במדינתו שההחלטה כבר התקבלה במטרה לסייע לתעשיית התיירות הנכנסת המגמגמת במדינה מאז המהפכה שהתחוללה בה. הדברים נאמרו שלא בפניו של שר התיירות המקומי, ממנו דרשה האופוזיציה להתנגד למהלך.

בחודש שעבר סרבה תוניסיה לאפשר ל-14 ישראלים, אורחי האוניה נורווג'יאן קרוז ליינס שעגנה בעיר הנמל לה-גולט, להיכנס לשטחה בטענה ש"אינם עומדים בתנאי הכניסה החוקיים למדינה". בתגובה החליטה חברת ההפלגות הסקנדינבית לבטל את עגינותיה במדינה הצפון-אפריקאית והמנכ"ל קווין שיהאן הצהיר כי בעקבות האפליה יעגנו אוניותיו במאיורקה.

"אנחנו רוצים לשלוח מסר חזק לתוניסיה ולמדינות נוספות ברחבי העולם שלא נסבול מעשי אפליה נגד אורחינו", מסר בתגובה, והבהיר: "אנחנו זועמים על ההתנהלות הזאת ועל העובדה שלא יידעו אותנו מראש על יישום המדיניות הזאת".

בין ישראל לתוניסיה אמנם לא קיימים יחסים דיפלומטיים, אבל מארגני הנסיעות בארץ מציעים ללקוחותיהם יעדי תיירות במדינה הערבית, הפופולריים בעיקר בקרב העולים מאותה מדינה. טיול אטרקטיבי במיוחד, על פי הפרסום ב-monitour, הוא ביקור בעיר ג'רבה, מושבה של הקהילה היהודית, בעת הילולת ל"ג בעומר. אז מה הקשר לתיירות ספורט? שתיים מהקבוצות הטובות ביותר באפריקה מגיעות מתוניסיה – ספקסיין ואטואל דו סאהל – וזו בהחלט עשויה להיות חוויה מעניינת. כל עוד נזהרים.

עוד באותו נושא...

אליאנץ ארנה, ביתה של באיירן מינכן, מחכה גם לכם (צילום: Markus Unger_flickr_cc)

באיירן מינכן: לוח המשחקים המלא של עונת 2019/20

אחרי הזכיה באליפות שביעית ברצף, הבווארים ממש לא הנמיכו ציפיות. כשהולכים בעקבות באיירן מינכן לוח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים