יום שישי , 23 אפריל 2021
בית | אנגליה | 10 הערים הפופולריות באירופה
לונדון, העיר הכי פופולרית באירופה (צילום: Berit Watkin_flickr_cc)
לונדון, העיר הכי פופולרית באירופה (צילום: Berit Watkin_flickr_cc)

10 הערים הפופולריות באירופה

הבירה שנשארה בפסגה, העיר שמתקדמת בצעדי ענק ואיפה ברצלונה עקפה את מדריד? הכל בדו"ח חדש שפורסם

כמעט 54 מיליון אנשים מבקרים בה מדי שנה, יש בה כדורגל איכותי ושפע של אתרים גם לתיירים הלא-ספורטיביים. לונדון עדיין שולטת בדירוג הערים הכי מתוירות באירופה, כך קובע הדו"ח השנתי של איגוד שיווק הערים האירופאיות (ECM) שיצא לאחרונה לאור.

כבר מגיע: אירועי הספורט הגדולים של חודש אוגוסט

המספר הרשמי של מבקרים בבירת אנגליה עמד במהלך 2013 על 53,969,680 – בהחלט מספר שבו מדינות רבות צריכות לקנא. לעומת השנה שקדמה לה, לונדון זכתה לעליה בשיעור 3.3% במספר התיירים והיא עדיין מובילה בפער ניכר על פני סגניתה בדירוג.

את המקום השני תפסה כמובן פאריס, בירת צרפת שהחלה להפוך בשנה החולפת גם ליעד לצפיה בכדורגל איכותי. בעיר האורות ביקרו בשנה שעברה 36,679,245 בני אדם, ירידה מזערית של 0.6% לעומת 2012. את הזינוק המרשים ביותר ביצעה השלישית על הפודיום.

ברלין, מזנקת במעלה הדירוג (צילום: Alistair Young_flickr_cc)
ברלין, מזנקת במעלה הדירוג (צילום: Alistair Young_flickr_cc)

אז אמנם ברלין לא התקדמה בזכות הביצועים של שחקני הרטה על הדשא, אבל בירת גרמניה בהחלט הופכת ליעד מאוד מבוקש גם בקרב ישראלים שמוצאים בה היסטוריה, ארכיטקטורה, קניות, אווירה טובה, מרכזי בילוי וגם אטקרציות ספורטיביות מדי פעם. הברלינאים נהנו מקפיצה של 8.2% לעומת השנה הקודמת ואירחו כמעט 27 מיליון תיירים.

את המקום הרביעי תופסת רומא עם למעלה מ-24 מיליון תיירים בשנה (5.2%+), כאשר המהפך הראשון נערך עם העיר שסוגרת את החמישיה הפותחת. מדובר בברצלונה, שבעזרת עליה של 3.5% ו16.4 מיליון מבקרים עקפה את מדריד (14.8 מיליון, 4.3%-). ועדיין, סביר להניח שגם בעזרת ההצלחות בכדורגל הבירה הספרדית תשוב למגמת עליה בדו"ח של 2014.

את העשירית הראשונה סוגרות פראג (14.65 מיליון, 1.5%+), איסטנבול שקפצה 4 מקומות (14.59 מיליון, 4.8%+), וינה (13.5, 3.2%+) ומינכן, הנציגה השניה של גרמניה בדירוג עם 12.9 מיליון מבקרים בשנת 2013 ועליה בשיעור 4.3 אחוזים. אגב, גם קלן ופרנקפורט התקדמו משמעותית.

עוד באותו נושא...

טיול לברצלונה, המון אפשרויות לכל אחד ואחת (צילום: ספורטור)

דילים לברצלונה כולל משחק: חבילות נופש עם המון כדורגל

מחפשים חוויה שמתאימה למשפחה, חברים או אפילו טיול זוגי? דילים לברצלונה כולל משחק הם הפתרון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים