יום שני , 17 מאי 2021
בית | עסקי ספורט | החוב גדל, הברנבאו יחליף שם
מרכיבים חבילות לקלאסיקו במדריד? אל תשכחו אותו... איצטדיון סנטיאגו ברנבאו.  (צילום: ספורטור)
מרכיבים חבילות לקלאסיקו במדריד? אל תשכחו אותו... איצטדיון סנטיאגו ברנבאו. (צילום: ספורטור)

החוב גדל, הברנבאו יחליף שם

ריאל מדריד הצהירה על גרעון בסך 602 מיליון יורו. נותנת חסות חדשה כבר סגרה דיל כדי להעניק את הכינוי לאיצטדיון

רק לאחרונה הצהירה ריאל מדריד על גידול בהכנסות לשיא של כל הזמנים – 603 מיליון יורו בשנה שעברה. כעת מסתבר שזה היה רק חלק מהתמונה המלאה. באסיפת החברים המתוקשרת של המועדון המעוטר בעולם נחשף כי החוב גדל, והוא לא פעוט בכלל.

על פי הנתונים שהתגלו באסיפה, החוב הנוכחי של ריאל מדריד עומד על 602 מיליון יורו, גידול של 11.3 אחוזים לעומת השנה שעברה, אז עמד הגרעון על 541 מיליון יורו. מרבית הסכום הוגדר כחוב לטווח קצר (עד שנה להחזר), בעוד במועדון הצהירו על גידול של 5% בלבד בהכנסות לעומת השנה הקודמת.

החוב צמח, האסיפה טעונה. ריאל מדריד תצא מהבוץ? (צילום מסך)
החוב צמח, האסיפה טעונה. ריאל מדריד תצא מהבוץ? (צילום מסך)

הכסף שחייבים למועדון לטווח הקצר, לעומת זאת, עומד על 267 מיליון יורו – 94 מיליון פחות מהחוב לטווח קצר של ריאל מדריד. בשנה שעברה עמד המועדון במצב דומה וסיים אותה עם הון תפעולי שלילי בסך כ-100 מיליון יורו. לבנקים חייבים הבלאנקוס 57 מיליון יורו ו-241 מיליון הוגדרו כחוב לטווח ארוך. בין הנושים האחרים אפשר למצוא חברות אשראי, מועדוני כדורגל, ספקים ואת רשויות המס הספרדיות.

fly emirates וריאל מדריד. לא רק על החולצה
fly emirates וריאל מדריד. לא רק על החולצה

כלכלן ספרדי מוכר אמר ל"אס": "מדובר בחוב גבוה מאוד שאולי ייאלץ את המועדון להפוך לחברה בע"מ כדי לגייס כסף. המצב הכלכלי של ריאל מדריד גרוע מאוד". בעשור הקודם עמד הממוצע על גידול של כ-12% בשנה בהכנסות. בשנה הקודמת, כאמור, חל גידול של 5 אחוזים ובבירה הספרדית מפלס הלחץ עולה.

במקביל לכינוס הוועידה, נחשף כי חברת התעופה Fly Emirates, שמעניקה חסות על חולצות השחקנים, על סף חתימה על עסקה ל-10 שנים במסגרתה תקבל את זכויות מתן השם לאיצטדיון. על פי כלי התקשורת בספרד, השמות החלופיים שהוצעו עבור הברנבאו הם Fly Emirates Santiago Bernabéu, Fly Emirates Bernabéu או Bernabéu Fly Emirates, כאשר חברי המועדון יצטרכו לאשר את הכינוי החדש.

ההסכם החדש אמור לסייע במימון עבודות שיפוץ האיצטדיון הנרחבות, שעלותן נאמדה על ידי הנשיא פלורנטינו פרס בין 400 ל-500 מיליון יורו. מדובר בהסכם דומה לזה שמארגנת בימים אלה חברת "היכלי ספורט" בתל אביב למכירת זכויות הענקת השם להיכל הספורט ביד אליהו, שנקרא בעשור האחרון "היכל נוקיה". ,כמובן, בספרד מדובר בסכומים גבוהים בהרבה וניסיון להגיע להסכם דומה עם חברת מייקרוסופט לא צלח.

ריאל מדריד סגרה עסקה עם עוד ספונסר

עוד באותו נושא...

הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים? התשובה די ברורה (ספורטור)

הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים בעולם: ממש לא טרנד ישראלי

כדורגל הוא ללא ספק ענף הספורט הפופולרי מכולם, אבל גם בתוכו יש דירוג תחרותי. אז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים