יום ראשון , 19 ספטמבר 2021
בית | עסקי ספורט | הפועל ירושלים בדרך? נקבע תקציב מינימום לכניסה ליורוליג
פיינל פור 2018 בבלגרד.צאת לדרך (צילום: האתר הרשמי)
פיינל פור 2018 בבלגרד.צאת לדרך (צילום: האתר הרשמי)

הפועל ירושלים בדרך? נקבע תקציב מינימום לכניסה ליורוליג

הנהלת המפעל פירסמה תקנות פייר פליי פיננסי, במסגרתן צריכה כל קבוצה להעמיד תקציב על סך 4 מיליון יורו לעונה

הפועל ירושלים המתחדשת לוחצת כדי להיכנס, זו עשויה להיות פתיחת הדלת לה חיכתה ההנהלה. תקנות פייר פליי פיננסי חדשות נכנסו בתוקף לקראת העונה הבאה וגם נקבע תקציב מינימום עבור קבוצה שמבקשת לשחק במסגרת היורוליג.

עונת 2015/16 תכלול תקנות חדשות, כאמור, בנוגע לדרישות סף כלכליות. אם הנהלת הפועל ירושלים רוצה להיכנס למפעל, עליה להעמיד לפחות תקציב בסך 4 מיליון יורו – רף שהוצב עבור כל קבוצה המבקשת להשתתף במפעל הכדורסל הבכיר והיוקרתי באירופה.

עבור קבוצות כמו הפועל ירושלים ומכבי תל אביב במצבן הנוכחי לא אמורה להיות בעיה להעמיד את תקציב המינימום הנדרש, אבל יש גם תקנות אחרות לעמוד בהן. ביורוליג החליטו שניתן לדחות בקשה להשתתפות או להרחיק קבוצה במקרה שהיא נושאת חובות או שהגרעון התקציבי בשלוש העונות החולפות עלה על 10%.

מתי הפועל ירושלים תארח משחק יורוליג בארנה? (צילום: ספורטור)
מתי הפועל ירושלים תארח משחק יורוליג בארנה? (צילום: ספורטור)

ראשי היורוליג אף חוששים ממצב בו קבוצות יפשטו רגל או לא יוכלו לשלם לעובדיהן ולכן נקבע גם שכל מועדון יצטרך להעמיד תקציב שבו תשלום המשכורות עומד לפחות על 65% וכן ששיעור המימון של בעלי המניות עומד לפחות על 75% מהתקציב.

באתר הרשמי של היורוליג הדגישו כי ניסו להנחיל את החוקים החדשים כבר מ-2012 וכי הצורך ביציבות כלכלית עומד בבסיס ההשתתפות במפעל. הפועל ירושלים ניגשה למוקדמות לפני פתיחת העונה הנוכחית, אבל לא הצליחה לקבל את הכרטיס הבודד.

במהלך העונה יצר בעל השליטה אורי אלון קשר עם מזכ"ל היורוליג ג'ורדי ברטומאו ואפילו יושב ראש מכבי תל אביב שמעון מזרחי נחלץ לעזרת האדומים במטרה להפעיל לחץ כדי להכניס קבוצה ישראלית נוספת למפעל. על פי הפרסומים באתרי הספורט השונים, ראשי היורוליג אף אישרו כי ישקלו בחיוב להכניס את הפועל ירושלים למפעל אם תזכה לראשונה בתולדותיה באליפות המקומית.

פיינל פור 2016

טופס פניה

עוד באותו נושא...

הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים? התשובה די ברורה (ספורטור)

הקבוצה עם הכי הרבה אוהדים בעולם: ממש לא טרנד ישראלי

כדורגל הוא ללא ספק ענף הספורט הפופולרי מכולם, אבל גם בתוכו יש דירוג תחרותי. אז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים