יום שבת , 4 דצמבר 2021
בית | אנגליה | כמה מרוויחים כוכבים באנגליה?
יש מה לראות במנצ'סטר (צילום: flickr_cc)
יש מה לראות במנצ'סטר (צילום: flickr_cc)

כמה מרוויחים כוכבים באנגליה?

הליגה האנגלית היא העשירה בעולם והמשכורות בהתאם. כמה מרוויחים רוני, אגוארו, אוזיל וטרי? העשיריה הפותחת

כמה מרוויחים שחקני כדורגל באנגליה? המון, הרבה יותר מרוב הכוכבים בליגות המקבילות. הפרמייר-ליג התבססה בשנים האחרונות כליגה העשירה ביותר בעולם ותלוש השכר של הסופרסטארים בהחלט משקף את העוצמה בחשבונות הבנק.

אוהבים לקרוא על כסף ומשחקים? לחצו כאן – ספורטור עסקי ספורט

ב"דיילי מייל" החליטו לרכז את הנתונים ודירגו את עשרת בעלי השכר השבועי הגבוה ביותר בליגת האנגלית ונתונים על כמה מרוויחים הכוכבים. על אף ריבוי הזרים בפרמייר-ליג, מעניין לדעת שהשחקן עם המשכורת הגבוהה מכולם הוא מקומי – אחד מתוך שלושה בעשיריה הפותחת.

השחקן בעל השכר הגבוה ביותר באנגליה הוא וויין רוני, חלוצה של מנצ'סטר יונייטד ומלך שערי כל הזמנים של נבחרת אנגליה. המתקרח לשעבר מכניס לכיסו 400 אלף דולרים מדי שבוע, סכום שלא כולל בונוסים על הישגים ובוודאי לא הכנסות מפרסומות.

איצטדיון אתיחאד. במנצ'סטר יש גם סיטי (צילום: Mikey_flickr_cc)
איצטדיון אתיחאד. במנצ'סטר יש גם סיטי (צילום: Mikey_flickr_cc)

כמה מרוויחים הבאים ברשימה? מתברר שלא צריך לדאוג לרווחתם. במקום השני בטבלת השכר מדורג סרחיו אגוארו, חלוץ מנצ'סטר סיטי ונבחרת ארגנטינה שמקבל 370 אלף דולרים מדי שבוע. סכום דומה מכניס גם חברו לקבוצה יא יא טורה, אלוף אפריקה עם נבחרת חוף השנהב.

המקום הרביעי ברשימה שייך לאדן הזאר, הכשרון הבלגי של צ'לסי ($340,000 לשבוע), כאשר את המקום החמישי תופס עוד כוכב של מנצ'סטר סיטי – דויד סילבה הספרדי ($305,000). בהמשך הרשימה אפשר למצוא את מסוט אוזיל מארסנל, ראחים סטרלינג, ססק פברגאס, קווין דה בריינה וג'ון טרי הוותיק, שחותם את העשיריה הראשונה.

המסקנה הראשונית שזועקת מן השאלה כמה מרוויחים באנגליה היא שזה תלוי באיזו קבוצה. מנצ'סטר סיטי, שנרכשה לפני מספר שנים על ידי שייח' מנסור, הציבה חמישה שחקנים בעשיריה הראשונה בטבלת השכר. לצ'לסי יש שלושה נציגים, כאשר מנצ'סטר יונייטד וארסנל מסתפקות בשגריר אחד לכל קבוצה. ליברפול, טוטנהאם ויתר המתחרות מדשדשות מאחור והתוצאה ניכרת גם על המגרש.

מעניין לראות שעל אף השכר הגבוה, מרבית השחקנים עם הערך הגבוה בעולם כבר לא נמצאים באנגליה. בעשיריה הראשונה של הכוכבים הכי שווים אפשר למצוא רק שני נציגים מהפרמייר-ליג. אדן הזאר מצ'לסי מדורג שביעי (70 מיליון יורו) וסרחיו אגוארו מיד אחריו (60 מיליון). יתר העשיריה מורכבת משישה שחקני ליגה ספרדית, שגריר ליגה איטלקית ונציג מהליגה הגרמנית.

כמה מרוויחים באנגליה?

1. וויין רוני (מנצ'סטר יונייטד) 400 אלף דולרים בשבוע
2. סרחיו אגוארו (מנצ'סטר סיטי) $370K
3. יא יא טורה (מנצ'סטר סיטי) $370K
4. אדן הזאר (צ'לסי) $340K
5. דויד סילבה (מנצ'סטר סיטי) $305K
6. מסוט אוזיל (ארסנל) $290K
7. ראחים סטרלינג (מנצ'סטר סיטי) $275K
8. ססק פברגאס (צ'לסי) $260K
9. קווין דה בריינה (מנצ'סטר סיטי) $260K
10. ג'ון טרי (צ'לסי) $245K

עוד באותו נושא...

אנפילד, אחד האיצטדיונים המפורסמים בעולם (צילום: Robert Cutts flickr_cc)

לוח משחקי ליברפול: תאריכים, יריבות וגם כרטיסים לכל מפגש

מחפשים כרטיסים לליברפול? הגעתם למקום הנכון. כל ההסברים, המועדים והיעדים שמחכים לכם במסגרת לוח משחקי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים