יום שבת , 4 דצמבר 2021
בית | כללי | ריו 2016: ברזיל לא דורשת ויזה
ריו 2016, לא רק כדורגל (צילום: wikipedia commons)
ריו 2016, לא רק כדורגל (צילום: wikipedia commons)

ריו 2016: ברזיל לא דורשת ויזה

מארחת המשחקים האולימפיים ויתרה על הצורך באשרת כניסה סביב ריו 2016. היעד: להביא אמריקנים, קנדים וסינים

ריו 2016 הוא האירוע העולמי הגדול הבא בספורט ואצל המארחת מצאו עוד דרך להביא תיירות ספורט. ברזיל החליטה לוותר על הצורך בוויזה (אשרת כניסה) לתיירים שנזקקו לכך בתקופת המשחקים האולימפיים הקרובים, צעד שצפוי להגדיל משמעותית את כמות המבקרים.

ההחלטה על ביטול הצורך בוויזה למשך 90 יום סביב ריו 2016 התקבלה בקונגרס, הבית התחתון של הפרלמנט הברזילאי, ונחתמה על ידי הנשיאה דילמה רוסף. עדיין דרושה הסכמת הסנאט, הבית העליון של הפרלמנט, אולם מדובר במכשול פורמלי בלבד שלא אמור לשנות דבר.

אטרקציות בלונדון, אוכל כשר בברצלונה או סיור באיצטדיון שווה – ספורטור טוב לדעת

בין המדינות שייהנו מביטול הצורך בוויזה הן ארצות הברית, קנדה, יפן ובעיקר סין, מדינה שהיקף הסחר שלה עם ברזיל עולה בהרבה על היקף התיירות בין הצדדים. המטרה היא להקל על כניסת תיירים לקראת המשחקים האולימפיים והפראלימפיים של ריו 2016 ובמהלכם.

ברזיל, אחת המדינות הגדולות בעולם והגדולה ביותר בדרום אמריקה, נהנית כיום בסך הכל מעשירית ממספר התיירים בשנה לעומת ארצות הברית. משחקי ריו 2016 אמורים להיות נקודת המפנה השנתית בניסיון להרוות את הכלכלה ולפצות על ההשקעה האדירה שנעשתה בשנים האחרונות באירועי ספורט במדינה.

האווירה בברזיל מתחממת (צילום: ethan lindsey_flickr_cc)
האווירה בברזיל מתחממת. ריו 2016 (צילום: ethan lindsey_flickr_cc)

"עולה 160 דולרים להשיג ויזה ולוקח בערך חמישה שבועות להשלים את ההליך", סיפרה תיירת שעברה את הסיוט הבירוקרטי ל-CNTV. "במצב הזה חייבים להתחיל לקדם הליכים כדי לקבל את כל המסמכים הדרושים על מנת לטוס לשם".

עבור מרבית גולשי ספורטור לא אמורה להיות בעיה. ישראלים שנכנסים לברזיל מקבלים אשרת שהיה תקפה ל-90 יום ולא נדרשים להוציא אשרת כניסה. יש להציג דרכון תקף ל-6 חודשים לפחות ויש אופציה להאריכו ל-180 יום בשנה.

חבר הקונגרס אלכס מנינטי הסביר את המהלך: "זה בשביל ברזיל, לא רק למען ריו 2016. יש לנו כבר כעת אירועי מבחן רבים עם משלחות שמגיעות ואנחנו מאמינים שהוויתור יעלה ב-20 אחוזים את כניסת האמריקנים והקנדים". אלא שהברזילאים, שנאבקים במיתון מחריף, מקווים לקרוץ גם לעוד מדינה גדולה.

"סין היא השותפה המסחרית הכי גדולה של ברזיל ובשנה שעברה הגיעו ממנה רק 60 אלף תיירים – פחות מחצי אחוז מסך התיירות הברזילאית היוצאת (כ-100 מיליון אנשים בשנה)", הסביר קווין טאנג, ראש לשכת המסחר סין-ברזיל. סוכן התיירות דייגו בארטו הדגיש: "אם תוקף הביטול לא יוארך מעבר למשחקי ריו 2016, המהלך לא יניב מספיק פירות כי לאנשים עדיין יהיה קשה להגיע".

עוד באותו נושא...

אליאנץ ארנה, ביתה של באיירן מינכן, מחכה גם לכם (צילום: Markus Unger_flickr_cc)

באיירן מינכן: לוח המשחקים המלא של עונת 2019/20

אחרי הזכיה באליפות שביעית ברצף, הבווארים ממש לא הנמיכו ציפיות. כשהולכים בעקבות באיירן מינכן לוח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים