יום ראשון , 19 ספטמבר 2021
בית | מונדיאל 2018 | כרטיסים רשמיים לגביע העולם: המדריך המלא לשלבי המכירה
רק אל תשכחו אותם. כרטיסים למונדיאל
רק אל תשכחו אותם. כרטיסים למונדיאל

כרטיסים רשמיים לגביע העולם: המדריך המלא לשלבי המכירה

הביקוש אדיר ופיפ"א כבר משווקת כרטיסים רשמיים לגביע העולם. ההרשמה, ההגרלה, המחירים, התאריכים וכל האתגרים בדרך לרוסיה 2018

המזל מאיר פניו לזהירים
[אוריפידס]

כרטיסים רשמיים לגביע העולם הפכו כבר מזמן לאחד המוצרים הנחשקים ביותר מסביב לכדור. חגיגה צבעונית של שפות, מבטאים, בגדים, מנגינות, מאכלים וכמובן כדורגל עם הכוכבים הכי גדולים. הפסטיבל של רוסיה 2018 מתקרב וכדאי מאוד להגיע לשם עם כרטיס ביד. ככה עושים את זה.

בהתראה קצרה מאוד הודיעה פיפ"א על פתיחת המכירה של כרטיסים רשמיים לגביע העולם כבר בצהריי 14 בספטמבר 2017. מדובר היה רק על השלב הראשון וזו גם לא האפשרות היחידה. בהמשך כתבה זאת תגלו שהכרטיסים הם לא בהכרח המכשול בדרך לרוסיה.

כרטיסים רשמיים לגביע העולם: שלבי המכירה

המכירה הרשמית של כרטיסים לגביע העולם, שנערכת כולה דרך אתר פיפ"א, מחולקת ל-2 שלבים כלליים. בראשון מזמינים עדיין בלי לדעת את השיבוץ לבתים ולוח המשחקים המדויק. השני יוצא לדרך אחרי הגרלת הבתים. השלישי נערך בישורת האחרונה לקראת הטורניר ובמהלכו. הנה ההסבר:

כרטיסים רשמיים לרוסיה 2018, שלב 1

חלק א': הרשמה והגרלה עוד לפני שכל הנבחרות המשתתפות נקבעות.
תאריכים: 14.09-12.10.2017
החל מ-14 בספטמבר בשעה 12:00 (שעון מוסקבה) נערכת הרשמה באתר הרשמי של פיפ"א – FIFA.com/tickets. הנרשמים צריכים למלא פרטים אישיים ופרטי תשלום ולהזמין כרטיסים למשחקים שיירצו לראות. ההרשמה נסגרה ב-12 באוקטובר, כאשר לא הייתה חשיבות אם הייתם מהראשונים שהגישו פניה או מהאחרונים. כל עוד נרשמתם בטווח הזמן המותר, פנייתכם שווה לאחרות.

מונדיאל 2018, התפאורה כבר מוכנה (האתר הרשמי)
מונדיאל 2018, התפאורה כבר מוכנה (האתר הרשמי)

מאחר שהביקוש עלה על היצע הכרטיסים הקיים (והוא תמיד עולה, 500 אלף פניות התקבלו כבר ביום הראשון), נערכה הגרלה בין הפניות. כאן מגיע הקטע של המזל. מי שזכה, חויב בעלות הרשמית של הכרטיסים שביקש לרכוש. מי שלא זכה, נשאר בינתיים בידיים ריקות. היו גם כאלה שיזכו בחלק מהכרטיסים שביקשו ובחלק לא. מפיפ"א נמסר כי הודעה לגבי תוצאת הבקשה נשלחה לפונים במייל עד 16 בנובמבר.

חלק ב': מכירת כל הקודם זוכה אחרי קביעת 32 הנבחרות המשתתפות.
תאריכים: 16-28.11.2017
ממש לאחר השלמת משחקי הפלייאוף וסגירת תמונת 32 הנבחרות שישתתפו במונדיאל, החל חלק נוסף ומהיר בהרבה. עוד לפני שיבוץ הנבחרות לבתים והצגת לוח המשחקים המדויק, אפשר היה להזמין כרטיסים רשמיים לגביע העולם על בסיס הקודם זוכה. הימור רציני, אבל שווה היה לנסות אם הנבחרת עלתה ממש ברגע האחרון.

מכירת כרטיסים לגביע העולם, שלב 2

חלק א': הרשמה והגרלה אחרי הגרלת הבתים והמשחקים.
תאריכים: 05.12.2017-31.01.2018

איצטדיון לוז'ניקי, היעד המרכזי במונדיאל (צילום: Wikimedia commons)
איצטדיון לוז'ניקי, היעד המרכזי במונדיאל (צילום: Wikimedia commons)

הגרלת הבתים של מונדיאל 2018 תיערך במוסקבה ב-1 בדצמבר. ארבעה ימים לאחר מכן (05.12) תיפתח הרשמה נוספת לרכישת כרטיסים רשמיים. בשלב זה כולם כבר יודעים אילו נבחרות יתמודדו בכל משחק בשלב הבתים ומה האפשרויות למפגשים בשלבי הנוק-אאוט. המשמעות היא שהביקוש קופץ והסיכוי לזכות בהגרלה מתכווץ. ועוד משהו שכדאי לשים אליו לב: כמות מקומות הלינה הפנויים בשלב הזה אפסית, המחירים קופצים וגם עלויות הטיסה ממריאות.

חלק ב': מכירת כל הקודם זוכה נוספת.
תאריכים: 13.03-03.04.2018
כמו בשלב 1 של המכירה הרשמית, רק שהפעם כבר בטווח קצר מאוד מהנסיעה, ייערך פרק נוסף של מכירת כרטיסים על בסיס כל הקודם זוכה. מי שבונה על השלב הזה, צאו מהסרט. כמות המושבים הפנויים אמורה להיות קטנה, המכירה תרוץ מהר ותתקשו למצוא מקומות בטיסות ומלונות. מצד שני, ברי המזל אולי יצליחו לתפוס כרטיסים בודדים ליעדים הפחות פופולריים.

כרטיסים רשמיים למשחקי גביע העולם, שלב 3

החל מ-18 באפריל יימכרו הכרטיסים הנותרים בשיטת כל הקודם זוכה. השלב הזה למעשה יימשך אל תוך הטורניר ואמור להסתיים רשמית ב-15 ביולי, היום בו ייערך גמר מונדיאל 2018. כמובן שגם בשלב הזה, כמו גם בחודשים שלפניו, ישנן חברות שמוכרות כרטיסים בשוק המשני.

המכירה הרשמית של פיפ"א: שאלות ותשובות

כמה עולים כרטיסים רשמיים לגביע העולם?
המחירים שפירסמה פיפ"א קבועים ובעקרון זולים יותר מאשר קניה בשוק המשני. הבעיה היא שכל העולם רוצה להשיג כך כרטיסים וממש לא כולם יצליחו. מטבע הדברים, מקומות במשחק הפתיחה ובגמר גביע העולם יקרים באופן משמעותי מהמשחקים האחרים. וכמובן שכל עליית שלב באה גם עם עליה במחיר.

המחירים במכירה של פיפ"א (האתר הרשמי)
המחירים במכירה של פיפ"א (האתר הרשמי)

המחיר של פיפ"א למשחק רגיל במסגרת שלב הבתים מתחיל מ-105 דולרים למושב בקטגוריה 3 (מתוך 4). כרטיס לקטגוריה 1 לאותו משחק עולה $210. כך כרטיס לגמר יתחיל מ-$455 ויגיע ל-1,100 דולרים, כאשר חייבים לזכור שמדובר רק באלה שיזכו לרכוש במכירה הרשמית. קטגוריה 4, לרוב המושבים הזולים שביציעים מאחורי השערים, שמורה עקרונית לתושבי רוסיה ומתומחרת ברובלים.

סוגי כרטיסים: קונים לפי משחק, איצטדיון או נבחרת?
ישנם שלושה סוגי כרטיסים רשמיים לגביע העולם:
1. כרטיס למשחק ספציפי, כאשר כל המפגשים זמינים – מהפתיחה עד הגמר.
2. כרטיס לפי איצטדיון הכולל את כל המשחקים באותו מתקן מלבד משחק הפתיחה, רבעי הגמר, חצאי הגמר והגמר.
3. כרטיס מעקב אחרי נבחרת שניתן לבקש רק בשלב 1 של המכירה. יכניס אתכם ל-3 עד 7 משחקי אותה נבחרת, תלוי כמה רחוק תגיע.

מה עושים אנשים בעלי מגבלות?
פיפ"א הבטיחה לשריין מקומות לבעלי מגבלות בכל איצטדיון ובכל משחק. אפשר לבחור מושבים מונגשים לבעלי מגבלות כבר בשלב ההזמנה באתר הרשמי. פשוט חפשו את הכיתוב Special Access Tickets.

מתי מקבלים את הכרטיסים?
הכרטיסים הרשמיים שנרכשו דרך אתר פיפ"א יישלחו לקונים בשבועות שיקדמו לפתיחת הטורניר. משלוחי הכרטיסים (בחינם) אמורים להתחיל באפריל-מאי 2018.

איך משלמים על הכרטיסים?
בשלב הפניה תידרשו להזין פרטי כרטיס אשראי. אם תירשמו ותזכו, תחויבו אוטומטית בעלות הכרטיסים שביקשתם ובהם זכיתם. אם לא זכיתם, לא תשלמו. פיפ"א עשויה לתת עדיפות למחזיקי כרטיס ויזה, שמשמשת כנותנת חסות רשמית של גביע העולם.

מה זה FAN ID?
לבקשת הרשויות ברוסיה, על כל האוהדים להגיש בקשה לקבלת FAN ID. מדובר בטפסים מזהים שניתן למלא ולהזמין בחינם לאחר שהשגתם כרטיסים. לפי טענת המארגנים, לא תורשה כניסה למשחק בלי כרטיס רשמי והצגת FAN ID.

מונדיאל 2018, רוסיה מעלה הילוך
מונדיאל 2018, רוסיה מעלה הילוך

המסמך גם יעניק למחזיק בו הנחות מסוימות, כניסה לרוסיה בלי אשרה (ויזה) לאזרחי מדינות שנדרשים לכך, נסיעה חינם ברכבת בין חלק מהערים המארחות ונסיעה חינם בתחבורה ציבורית ביום המשחק. המטרה היא להקל על הסינון הבטחוני ולהגביר את האכיפה בנוגע למכירת כרטיסים רשמיים. להזמנת FAN ID לחצו כאן >

מה לעשות אם רכשתי כרטיסים ואין באפשרותי להגיע למשחק?
באופן עקרוני, פיפ"א והמארגנים אוסרים על מכירה חוזרת של כרטיסים. לצורך כך הוקם באתר פיפ"א איזור למכירה חוזרת רשמית במחיר המקורי. העברת כרטיסים לאדם אחר או מכירתם ללא אישור נחשבת ברוסיה לעבירה על החוק.

מה עושים אם לא השגתי כרטיסים דרך פיפ"א או שאני מעדיפ/ה לא לחכות?
כבר עכשיו ניתן לרכוש כרטיסים לגביע העולם דרך השוק המשני. אנחנו באתר ספורטור מציגים רק הצעות של החברות המובילות והאמינות ביותר, כך שתוכלו לשריין מקומות הרבה זמן מראש בכל משחק שתרצו. לחצו כאן להסברים וקישור לרכישה עצמאית ברשת >

מלבד כרטיסים למשחקים, איך מוצאים מקומות לינה וטיסות לרוסיה?
האפשרות הראשונה והעצמאית היא ללחוץ כאן ולחפש מקומות לינה ברוסיה עם ענקית הזמנת המלונות Booking. אם תעדיפו ללכת על בטוח עם הזמנה טלפונית, יש לנו פתרון פשוט בשבילכם. בטופס בתחתית הכתבה תוכלו לפנות אלינו לגבי הזמנת חבילות למונדיאל.

אתר ספורטור עובד בשיתוף פעולה עם החברות הגדולות והמקצועיות ביותר בתחום. אחת מהן מתמחה בהשגת כרטיסים לכל אירוע ספורט (כמעט) ובהרכבת חבילות בהתאמה אישית. כתבו אילו משחקים תרצו לראות, כמה נוסעים, העדפות טיסה ולינה ונציג יחזור אליכם עם הצעה.

למונדיאל טסים עם השותפים של ספורטור

  • נא למלא את כל הפרטים כדי שנוכל לעזור בצורה הטובה ביותר: איזה משחק תרצו לראות, מספר כרטיסים, האם אתם מעוניינים בחבילה עם טיסות ומלון או כרטיסים בלבד וכל בקשה או שאלה
    *ניתן לבחור יותר מחברה אחת * ככל שיתקרב המונדיאל, יהיו חבילות רשמיות והצעות נוספות

עוד באותו נושא...

גביע העולם, יגיע לקטאר? (צילום: Calcio Streaming_flickr_cc)

מונדיאל 2022 בקטאר: תאריכים, כרטיסים ואזהרת מסע אחת

הניצחון של צרפת, 2:4 על קרואטיה בגמר מונדיאל 2018 באצטדיון לוז'ניקי במוסקבה, סידר לא רק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים